Zdrowie

Sok z kapusty – dlaczego warto go pić?

Sok z kapusty to cenny sojusznik tych, którym marzy się piękna cera i dobra forma. W jaki sposób ten napój wpływa na nasz organizm? Co warto wiedzieć na temat jego właściwości?

Bardzo ważnym składnikiem kapusty jest l-glutamina – substancja, która rewelacyjnie wpływa na pracę jelit i skutecznie wspiera proces ich odbudowy. Ze względu na te właściwości, sok z kapusty zalecany jest m. in. tym, którzy narzekają na problemy związane z pracą przewodu pokarmowego.

Kuracja, w której główna rolę odgrywa sok z kiszonej kapusty, będzie z kolei rewelacyjnym wsparciem dla tych, którzy chcą wzmocnić swój organizm. Sok taki to niezastąpione źródło wielu cennych dla zdrowia witamin i minerałów. W soku takim można znaleźć spore ilości jodu, wapnia, żelaza, magnezu oraz siarki. Nie brak tu również witamin, przy czym wyjątkową rolę odgrywają tu witaminy E, C oraz witaminy z grupy B. W soku z kiszonej kapusty znajduje się również błonnik, dzięki czemu napój taki może nam ułatwić odchudzanie. Sok taki będzie też cennym wsparciem dla tych, którym dokuczają stany zapalne. Sok taki jest również sojusznikiem dla tych, którzy chcą przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Pozbycie się z niego szkodliwych toksyn to szansa na odzyskanie dobrej formy, a jednocześnie – poprawienie swego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.