Pozostałe

Czy dieta Mayo Clinic jest skuteczna i zrównoważona?

W świecie diet pojawiają się i znikają mody, ale dietetycy i naukowcy zgadzają się, że rozwijanie i trzymanie się zdrowych nawyków jest mądrym podejściem, które może utrzymać dodatkową wagę w dłuższej perspektywie.

Jednym z najbardziej reklamowanych programów, które są zgodne z tą ideą, jest dieta Mayo Clinic, w której specjaliści od odchudzania i odżywiania w znanej na całym świecie klinice opracowali na podstawie swoich badań.

Dieta Mayo Clinic konsekwentnie plasuje się wysoko wśród najlepiej ocenianych diet dla ogólnego zdrowia i utraty wagi, według rocznego badania US News & World Report. (1) W 2017 r. Opublikowano zaktualizowane drugie wydanie “Kliniki Mayo Clinic”, książki zawierającej szczegółowy plan.
Czym jest dieta Mayo Clinic i jak to działa?

W porównaniu z innymi popularnymi, komercyjnymi programami odchudzania na rynku, dieta Mayo Clinic wydaje się mniej podobna do modnej diety (nie ma konieczności wyciskania soku czy poszczenia), a bardziej przypomina dietę i zmianę stylu życia, która ma na celu pomóc Ci poruszać się bardziej i zastępować źle nawyki żywieniowe z zdrowszymi. Być może dlatego amerykańska prasa oceniła go jako nr 6 w rankingu Best Diets Ogólnie, nr 6 w Best Diets for Healthy Eating, a nawet nr 2 w Best Diabetes Diety w swoich rankingach w 2019 roku, który obejmował 41 diet ogółem. (1)

Dieta Mayo Clinic podzielona jest na dwie części – “Lose It!” I “Live It!” – z nieco odmiennymi instrukcjami dla każdego. Faza 1 (Lose It!) Ma na celu rozpoczęcie procesu odchudzania, a faza 2 (Live It!) Pomaga w kontynuowaniu i utrzymaniu zdrowych nawyków.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.