Kulinaria

Ćwiczenie jednogodzinne z odpowiednim nawodnieniem może pomóc w zarządzaniu niskim ciśnieniem krwi

Po reżimie ćwiczeń i utrzymaniu dobrego nawodnienia może pomóc poprawić stan niskiego ciśnienia krwi.

Jeśli zdarzy ci się cierpieć z powodu BP, zwłaszcza niskie ciśnienie krwi, a następnie zrobić godzinę codziennego wysiłku i pozostać dobrze nawodnionym może pomóc poprawić stan niskiego ciśnienia krwi, a nawet kontrolować epizody zawrotów głowy i omdlenia, stwierdza badanie finansowane przez NASA na astronautów. Badanie, opublikowane w czasopiśmie Circulation, jest pierwszym, który bada stan zwany „nietolerancją ortostatyczną” podczas codziennych czynności, gdy astronauci wracają do domu. Naukowcy zaobserwowali, że następujące schematy ćwiczeń podczas lotu kosmicznego, a następnie zastrzyki soli fizjologicznej po wylądowaniu, były wystarczające, aby zapobiec wystąpieniu stanu.

„Wykonywanie godzin lub więcej codziennych ćwiczeń było wystarczające, aby zapobiec utracie mięśnia sercowego, a gdy połączono je z otrzymaniem nawodnienia po powrocie, stanowi całkowicie zapobiec. Spodziewaliśmy się, że do dwóch trzecich załogi kosmicznej będzie słabo Zamiast tego nikt nie zemdlał – powiedział kardiolog dr Benjamin Levine z UT Southwestern Medical Center.

Badanie przeprowadzono na 12 astronautach – czterech kobietach i ośmiu mężczyznach. Aby przeprowadzić badanie, w celu pomiaru ciśnienia krwi i każdego uderzenia serca, zastosowano mały mankiet do pomiaru ciśnienia krwi na palcu astronautów. Pomiary te zostały wykonane podczas wielu 24-godzinnych okresów przed, w trakcie i po sześciu miesiącach lotów kosmicznych.

„Umieściliśmy cewnik w sercu astronauty – to był były wykładowca UT Southwestern, dr Drew Gaffney – i wysłał go w kosmos. Prawdopodobnie był to najdroższy cewnikowanie prawego serca” – wspomina dr Levine.

„Wiele z naszych wczesnych badań poświęcono zrozumieniu, dlaczego astronauci słabną, gdy wracają z kosmosu. Teraz możemy temu zapobiec”.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.