Zdrowie

Co jeść, by czuć się dobrze i pięknie wyglądać?

Dobra forma i piękny wygląd – oto zalety związane z przestrzeganiem zdrowej diety. Po jakie produkty warto sięgać, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i pięknym wyglądem? Co jeść, by uniknąć problemów z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub z przedwczesnym procesem starzenia się?

By dłużej zachować młody wygląd, nie trzeba wiele. Wystarczy możliwie jak najczęściej sięgać po zielone warzywa liściaste. W kapuście, brokułach oraz w szpinaku znajduje się wiele cennych substancji, które są w stanie skutecznie hamować proces starzenia się skóry. „Odmładzające” substancje można też znaleźć w tych owocach, które mają ciemną skórkę. Dieta, która ma pomagać nam w zachowaniu pięknego wyglądu, nie może się obejść bez tłustych ryb – źródeł kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Kwasy e chronią i serce, i skórę, zatem sięganie po tłuste ryby przyniesie nam wiele korzyści.

Witaminy, a w szczególności witaminy A, C i E, to kolejne substancje, bez których nie może się obejść dieta wspierająca naturalną urodę. Warto zatem sięgać po warzywa i owoce, warto też pamiętać o płatkach owsianych oraz jajach, w których również znajduje się sporo ważnych dla zdrowia i urody witamin. W menu muszą się też pojawiać produkty mleczne oraz sojowe – doskonałe źródła bardzo ważnego dla zdrowych zębów, włosów i paznokci białka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.